Nasz zespół

Marta Donarska
Marta Donarska

Marta Donarska

Aplikant Radcowski

Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2019 r. rozpoczęła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Gdańsku. Z Kancelarią Aval – Consult współpracuje od 2017 roku.

W trakcie studiów zdobywała doświadczenie zawodowe jako członek Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Gdańskiego oraz podczas praktyk w trójmiejskich kancelariach prawnych oraz pracy w jednostce administracji publicznej.

Obszar jej zainteresowań skupia się na prawie handlowym, prawie gospodarczym oraz szeroko pojętym prawie cywilnym. Specjalizuje się również w tematyce prawa przewozowego.

W swojej praktyce zajmuje się obsługą prawną jednostki budżetowej z uwzględnieniem reprezentowania organu w postępowaniach sądowych oraz egzekucyjnych, oraz doradztwem prawnym w zakresie bieżącej działalności podmiotów korporacyjnych.

Posługuje się językiem angielskim, którego biegłą znajomość poświadcza uzyskany przez nią Certificate in Advanced English (CAE) wydany przez Cambridge English Language Assessment). Biegle włada również specjalistycznym językiem angielskim prawniczym.