Nasz zespół

Dorota Rogowska
Dorota Rogowska

Radca prawny, absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Z Kancelarią Aval-Consult współpracuje od 2015 roku.

Doświadczenie zawodowe zdobywała począwszy od 2012 roku w renomowanych trójmiejskich kancelariach prawnych, jako prawnik „in house” w przedsiębiorstwach i organizacjach społecznych, jak również członek organów spółek handlowych. W latach 2010 – 2012 redaktor w wydawnictwie Kwantum w Sopocie, gdzie współtworzyła System Informacji Prawnej Kwantum, obejmujący praktyczne komentarze prawne, wzory pism procesowych i wewnętrznych aktów normatywnych dla instytucji publicznych i przedsiębiorców.

Umiejętności biznesowe, w tym także menadżerskie, jak również doświadczenie w pracy z klientem nabyła pełniąc funkcję koordynatora projektów prawnych w najstarszej firmie szkoleniowej w Polsce – ODiTK Szkolenia Sp. z o.o. oraz trenera szkoleniowego z zakresu przeciwdziałania mobbingowi i dyskryminacji w miejscu pracy.

W swojej praktyce doradza firmom z branży handlu międzynarodowego, budowlanej i obrotu nieruchomościami, jak również nowych technologii. Ma bogate doświadczenie w zakresie fuzji, przejęć, przekształceń i restrukturyzacji. Doradza w zakresie bieżącej działalności przedsiębiorstw, w tym w zakresie kształtowania wewnętrznego ładu korporacyjnego oraz zarządzania roszczeniami. Brała udział w wielu skomplikowanych transakcjach krajowych i międzynarodowych obejmujących rozporządzanie udziałami i majątkiem, restrukturyzację majątku i przekształcenia spółek handlowych. Z powodzeniem prowadziła procesy o naruszenie dóbr osobistych.

Biegle posługuje się językiem angielskim oraz językiem niemieckim w stopniu zaawansowanym.