Aktualności

Jesteśmy na bieżąco
z nowymi informacjami

Nieruchomości i budownictwo
A. Łęczyńska: Czy wykonawca musi sprawdzać projekt budowlany?

Czy wykonawca robót budowlanych musi wnikliwie sprawdzać otrzymany od inwestora projekt przed przystąpieniem do zleconych mu prac? Jakie konsekwencje mogą spotkać wykonawcę, który nie zawiadomił inwestora o stwierdzonych przez siebie nieprawidłowościach w projekcie? Jak zabezpieczyć się przed roszczeniami inwestora ?

czytaj więcej

Prawo pracy
G. Ilnicki: Zwolnienie dyscyplinarne za nieumytą windę?

czytaj więcej

Doradztwo podatkowe
P. Trynka: Nowelizacja klauzuli przeciwko unikaniu opodatkowania

Dążenie do minimalizacji obciążeń podatkowych jest naturalnym zachowaniem człowieka, a samo zjawisko unikania opodatkowania, rozumianej jako legalnej „ucieczki” podatników przed ciężarami podatkowymi mającej za cel ich obniżenie czy wyeliminowanie, towarzyszy w nierozerwalny sposób samym regulacjom podatkowym.

czytaj więcej

Audyt prawny
B. GRZYMAŁA-ULANOWSKA: RODO – ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych

W dniu 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać w całej Unii Europejskiej Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), zwane potocznie RODO.

czytaj więcej

Prawo cywilne
D. Rogowska: Skutki hejtu w internecie i Facebooku

czytaj więcej

Prawo cywilne
Czy kredytobiorcy muszą czekać na rozstrzygnięcie Trybunału Sprawiedliwości UE w sprawach kredytów indeksowanych do franka szwajcarskiego i czy TSUE rozstrzygnie za polski wymiar sprawiedliwości kwestię ważności takich umów?

Problematyka kredytów frankowych najbardziej rozpalała zmysły polskich kredytobiorców w roku 2016 i 2017, kiedy to mieliśmy do czynienia z prawdziwym boomem pozwów o unieważnienie umów kredytowych składanych do sądów powszechnych.

czytaj więcej

1 2